To reforest cyprus είναι το πιο μεγάλο έργο που έχει αναλάβει η ομάδα εθελοντών της Πράσινης Ασπίδας . Το έργο ξεκίνησε με τη δημιουργία ενός φυτωρίου παραγωγής δενδρυλίων, αρωματικών ,κηπευτικών και άλλων φυτών με μοναδικό σκοπό τη διοργάνωση δεντροφυτεύσεων και την αναδάσωση του τόπου μας. Στόχος μας είναι να καταστήσουμε την Κύπρο μας έναν επίγειο παράδεισο. Για τον σκοπό αυτό διατηρούμε τις τιμές των δενρυλλίων μας πολύ χαμηλές για να μπορεί ο καθένας να υιοθετήσει δεντράκια ή να τα αγοράσει αν θέλει και να τα φυτέψει ο ίδιος .
Tα δέντρα μας δίνονται δωρεάν σε σχολεία και συνδέσμους γονέων για τις δεντροφυτεύσεις τους με μια αίτηση που μπορούν να υποβάλουν.
Με την υιοθέτηση θα σου σταλεί στο email σου το πιστοποιητικό υιοθεσίας.
Επισκέψου το φυτώριό μας και επέλεξε επιτόπου δεντράκια για τον κήπο σου.
Παράγγειλε online και θα σου αποστείλουμε τα δέντρα στο σπίτι σου με ένα μικρό κόστος για την παράδοση.
Κάνε εγγραφή ως εθελοντής για να ενημερώνεσαι για τις εκδηλώσεις δεντροφύτευσης που θα κάνουμε.
Όλα τα δέντρα που φυτεύουμε είναι δέντρα της Κυπριακής γης έτσι ώστε να είναι συμβατά με τις κλιματολογικές συνθήκες που επικρατούν στο νησί. Ο καθένας μπορεί να βοηθήσει!